15 lat Zamojskich Amazonek

Stowarzyszenie Kobiet po Leczeniu Raka Piersi „Amazonki” w Zamościu w dniu 21 września obchodziło jubileusz 15 lat swojej działalności. Na uroczystość w zamojskim Ratuszu pojawiły się Amazonki, m.in.: z Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa, Chełma, Lublina, Poniatowej i Łęcznej.
Nie zabrakło także licznie zgromadzonych gości, którzy wspierają Amazonki w codziennej działalności. "Bursztynowym Łukiem" za osobisty wkład w powstanie i działalność Stowarzyszenia odznaczona została m.in. dr Teresa Sosnowska, ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej, która od samego początku wspiera stowarzyszenie. Wśród instytucji, które otrzymały podziękowania za pomoc i współpracę znalazł się także nasz Szpital. Na koniec, uroczystość uświetnił koncertem uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Zamościu.
Stowarzyszenie Kobiet po Leczeniu Raka Piersi „Zamojskie Amazonki” powstało 17 czerwca 1997 roku z inicjatywy 27 kobiet, przy wsparciu pani Danuty Kawałko i pani Grażyny Ciastoch. Stowarzyszenie aktualnie zrzesza 156 osób, w tym jednego mężczyznę.